راهنمای فعال‌سازی حساب و کارت

جهت تکمیل مراحل و استفاده از حساب نئوزرین، کاربر می‌بایست به صورت حضوری به یکی از شعب بانک آینده مراجعه کرده و با امضای فرم بانکی مرتبط با این خدمت، امضای خود را به ثبت برساند.

لطفا توجه داشته باشید با توجه به این که این بخشنامه به تازگی توسط بانک آینده صادر شده است، ممکن است برخی شعب از صدور آن بی‌اطلاع باشند، بنابراین امکان ارائه‌ی فرم احراز امضایی برای کاربر وجود نداشته باشد. در چنین موقعیتی کافی‌ست متقاضی دریافت کارت، پس از مراجعه‌ی حضوری به بانک، کارمند باجه را در خصوص این بخشنامه مطلع سازد تا فرم ثبت امضا را در اختیار وی قرار دهد. کارمند باجه موظف است مطابق با بخشنامه‌ی شماره‌ی ۲/۰۱/۶۲۸ در خصوص جاری‌سازی تفاهم‌نامه‌ی بانک آینده و شرکت زرین‌پال، کلیه‌ی خدمات موردنیاز کاربر متقاضی را در اختیار وی قرار دهد.

کسب اطلاعات بیشتر

مقالات

خبرنامه

پشتیبانی

سوالات متداول

نئوزرین

فعال‌سازی و ارسال کارت

پس از تکمیل و تایید مراحل افتتاح حساب بانک مجازی در نئوزرین، و ثبت امضا در شعب بانک آینده، مراحل آماده‌سازی کارت شما آغاز شده و پس از صدور نهایی کارت فیزیکی، زرین‌کارت شما به صورت کاملا رایگان، به آدرسی که در پنل خود ثبت کرده‌اید ارسال خواهد شد. بنابراین هنگام وارد کردن آدرس پستی توجه داشته باشید تمام موارد را به درستی ثبت کرده و کد پستی متعلق به آدرس خود را وارد نمایید

  1. * تایید ادرس جهت ارسال کارت
  2. * درخواست ارسال کارت

کارت شما طرف ۳ الی ۴ روز کاری به دست شما خواهد رسید.

با توجه به این‌که فرآیند افتتاح حساب مجازی نئوزرین، به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود نیازی به پیگیری وضعیت نخواهید داشت و در هر مرحله در صورت نقص مدارک، از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌گردد. با این حال چنانچه با پرسشی مواجه شده‌اید یا نیاز به دریافت راهنمایی بیش‌تری دارید، می‌توانید از طریق پنل کاربری زرین‌پال، بخش تیکت‌ها، درخواست خود را در تیکت جدید ثبت کنید یا با شماره تلفن ۰۲۱۴۵۶۲۸۰۰۰ تماس بگیرید.